Wybór kamery sportowej to dla wielu nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że oprócz wiodącej i najpopularniejszej marki GoPro, na rynku zaczęły pojawiać się także produkty innych firm. Dziś chcemy przedstawić Wam kilka aspektów, które pozwolą Wam dokonać najlepszego wyboru. Nie dajcie się zwieść stwierdzeniu, że wszystko zależy od tego, czego oczekuje klient. To nie jest do końca prawda.

 

Czego można spodziewać się po producentach?

Każdy, kto choć raz miał w ręku pudełko z kamerą sportową w środku zapewne zauważył, że producenci określają do czego nadaje się proponowane przez nich urządzenie. Możemy zatem przeczytać, również na kamerach firmy GoPro, że ich kamera doskonale sprawdzi się podczas nurkowania, biegania, jazdy na nartach czy choćby skoku ze spadochronem. Ale czy takie informacje powinny nam wystarczyć? Oczywiście nie. Powinniśmy jeszcze zainteresować się bardziej złożonymi informacjami, takimi, jak dane techniczne czy konstrukcja danego produktu. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wybieramy kamerkę idealną do naszych potrzeb.

Konstrukcja – pierwsza i najważniejsza rzecz

Jeżeli chcesz np. wykorzystywać swoją kamerkę do igraszek w wodzie, zwróć uwagę na to, czy obudowa kamery jest wodoszczelna. Sprzęt ten nie kosztuje mało, więc szkoda byłoby go zniszczyć w tak banalny sposób, jak zamoczenie w wodzie. Taki sprzęt z pewnością proponuje firma GoPro. Sprawdź koniecznie na jaką głębokość możesz zanurzyć się ze swoją “zabawką”.

Rozdzielczość – w każdym urządzeniu zawsze sprawdzaj

Rozdzielczość jest jednym z najczęściej sprawdzanych parametrów, nie tylko w kamerach sportowych. Wysokiej jakości filmy z wypraw, to na pewno Twoje marzenie. Poszukaj zatem kamerki, która ma możliwość nagrywania w 4K, które daje od 30 do 60 klatek filmu na sekundę. Tylko wtedy będziesz zadowolony z jakości filmu.

WiFi to podstawa

Odpowiednia łączność kamery z innymi urządzeniami, to podstawa dobrego sprzętu. Nic zatem dziwnego, że każdy szuka sprzętu, dzięki któremu będzie mógł prowadzić transmisję na żywo lub zgrywać od razu nagrane filmy.

Co ciekawe – możesz kamerą sterować przy użyciu swojego smartfona. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to fakt, czy kamera ma wbudowany Bluetooth.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *