Patrząc na osiąganą sprzedaż, śmiało można stwierdzić, że kamery sportowe są sprzętem, który cieszy się coraz większą popularnością. Warto podkreślić, że dorośli kupują je nie tylko dla siebie, ale także na prezent dla swoich pociech. Czy to dobry pomysł? Niech każdy oceni sam. My dziś skupimy się na przedstawieniu możliwości, jakie mają niektóre kamery i akcesoria z nimi związane. Pomimo tego, że na rynku istnieje wiele firm oferujących taki sprzęt, największą popularnością cieszy się prekursor – firma GoPro. To właśnie na niej dziś skupimy swoją uwagę.

Co daje nam kamera sportowa?

Ci, którzy posiadają dobrej jakości smartfony, z pewnością stwierdzą, że ten wynalazek nie jest do niczego potrzebny. Czy aby na pewno? Otóż okazuje się, że dzięki różnym modelom kamer GoPro, pomimo tego, że są to kamery sportowe, jesteś w stanie nakręcić wiele sytuacji, nie tylko ekstremalne wakacje, ale także zwykłą przejażdżkę rowerem, czy parę młodą w samochodzie podczas przejazdu z kościoła na salę weselną.

Telefonem też możesz kręcić, ale…

Powiesz – telefonem też mogę. Co zatem w niej takiego niebywałego? Otóż sprzęt ten odporny jest na wszelkie wstrząsy, zaś wbudowany stabilizator obrazu nie pozwala, aby ten trząsł się podczas nagrywania. Oznacza to, że film będzie wysokiej jakości, a widz będzie mógł się skupić na pięknych przeżyciach, a nie wychwytywaniu tego, co chciał przekazać operator kamery.

Kamera kamerą, ale potrzebne są akcesoria

Jak możesz się spodziewać, jeżeli kupisz kamerę, szczególnie na prezent, musisz mieć na uwadze, że do kompletu potrzebne będą także akcesoria. Jednym z nich jest mocowanie na nadgarstek do kamer GoPro. Po co nam to? Dzięki temu mocowaniu masz pewność, że nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach nie zgubisz sprzętu. Gwint, do którego mocuje się kamerę jest niezwykle wytrzymały. Nie musisz zatem martwić się o to, że kamera odepnie się od mocowania.

Kręcisz z ręki – osłonki na soczewkę to Twoje must have

Skoro masz już kamerę, zapewne używasz jej w różnych warunkach, Czy zdarzyło Ci się kręcić z “ręki” bez obudowy kamery? Miałeś wówczas osłonki? Nie? Twój błąd? Jeżeli chcesz, aby Twój obiektyw przez długi czas działał bez zarzutu, w wymienionej wyżej sytuacji osłonki są konieczne. Dają zabezpieczenie i szczelność całej konstrukcji, co sprawia, że obiektyw nie ulegnie uszkodzeniu i zakurzeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *