GoPro godne polecenia

Kamery sportowe jeszcze do niedawna zaliczane były do produktów luksusowych, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie najpopularniejsza marka – GoPro, nabrała takiego rozpędu, że jej modele dostępne są także dla mniej zamożnych użytkowników. Zresztą, jeżeli przyjrzycie się tematowi, zorientujecie się, że nie za bardzo miała wyjście. Okazuje się bowiem, że wiele firm poszło za jej przykładem i także oferuje kamery sportowe. Z tą różnicą, że w bardziej przystępnych cenach.

GoPro – czego można się spodziewać?

Przeglądając oferty rynkowe bez problemu można zauważyć, że GoPro obecnie wystawiło na rynek cztery modele kamer sportowych. Jak można się spodziewać, każdy model jest zróżnicowany pod względem ceny, na którą ma wpływ poziom zaawansowania sprzętu. Nie trzeba jednak ukrywać, że producent stanął na wysokości zadania i każdy z modeli wyposażył w nagrywanie w trybie Full HD, zaś najlepiej wyposażone – GoPro Hero 4 Black i Silver mają dodatkowo możliwość nagrywania w najlepszej rozdzielczości 4K, w której można nagrywać od 30 do 60 klatek na sekundę.

Inne możliwości kamerek GoPro

Każdy z bardziej zaawansowanych modeli (poza modelem Hero) posiada także moduł WiFi. Co to oznacza? Ano to, że możesz od razu połączyć się z tabletem lub telefonem i przesłać nagrany filmik, a nawet nagrać relację, którą możesz bezpośrednio umieścić w Internecie. Co więcej, na telefonie możesz zainstalować specjalna aplikację, na której będziesz podglądał nagrywany filmik. Funkcja ta jest niezwykle przydatna, jeżeli robisz zdjęcia lub nagrywasz film z kamery umieszczonej w trudno dostępnym miejscu.

Akcesoria dostępne wraz ze sprzętem

Kiedy kupujesz kamerę, w zestawie otrzymujesz od razu wodoszczelną obudowę, dzięki której możesz nagrywać filmy pod wodą. Jest ona tak skonstruowana, że kamera nie zatopi się nawet do 40 metrów. Co więcej, mocowanie, jakie wykorzystała firma GoPro pozwala użyć jednej obudowy do praktycznie każdego modelu kamery sportowej wydanej przez tego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *